Dr. Richard Maier Prosthetic Surgery WPK OHC

Болести на опорно-двигателната система - Консултация с д-р Ричард МАЙЕР

Продавач
Видеоконсултация: д-р RICHARD MAIER (специалист по протезна хирургия)
Редовна цена
€ 200,00
Covid-Отстъпка до 31.12.2020
€ 200,00
Редовна цена
Продадено
Единична цена
за 

+ € 100,00 (такси за инфраструктура и данък)


ВАЖНА ПОДГОТОВКА ЗА КОНСУЛТАЦИЯ

Съвременните терапевтични подходи за лечение на наранявания и заболявания на опорно-двигателния апарат са в центъра на вниманието на моите медицински дейности.

1977 - 1984 Медицински изследвания, Медицински факултет на Университета на Виена,
Докторат на 11.7.1984г

Следдипломно обучение
03.08.1984 - 31.08.1984 Гостуваю лекар, I. Университетска клиника по травматологична хирургия, Виена
01.09.1984 - 31.11.1984 Асистент в отпуск, I. Университетска клиника по травматологична хирургия, Виена
01.12.1984 - 31.05.1985 UKH Lorenz Böhler, Виена
01.06.1985 г. - 31.07.1985 г. асистент в отпуск по майчинство, I. Университетска клиника по травматологична хирургия, Виена
09.09.1985 г. - 31.11.1985 г. асистент в отпуск по майчинство, I. Университетска клиника по травматологична хирургия, Виена
01.12.1985 - 31.03.1987 Асистент по договор, I. Университетска клиника по травматологична хирургия, Виена
01.04.1987 - 30.06.1987 Институт по съдебна медицина към Университета на Виена
01.09.1987 - 30.11.1987 Университетска клиника за лицево-челюстна хирургия, Виена
01.04.1988 - 31.03.1989 II. Хирургично отделение на ЛКА Залцбург
14.05.1989 г. - 31.03.1990 г. Отделение за гръбначномозъчни травми, Bergmannsheil Bochum
01.10.1989 - 31.03.1990 I. Хирургическа университетска болница Виена
01.04.1990 - 30.06.1990 Ортопедична университетска болница Виена
01.09.1990 - 30.11.1990 Хирургично отделение болница Холабрун
01.01.1991 - 31.03.1991 Клиника по анестезия и интензивна медицина, Виена
01.04.1991 г. - 30.06.1991 г. Ортопедична клиника към болница „Феликс Платер“, Базел

Хирург травматог
01.07.1991 Признание за специалист по травматологична хирургия

Други медицински дейности
30.06.1992 г. Преминаване към временна работа във Федералното министерство на науката и научните изследвания като помощник-медицински директор в Университетската болница по травматологична хирургия
03.04.1995 г. Смяна на длъжността като старши лекар в хирургичното отделение на общата държавна болница в курортния град Баден, отделение по хирургия при злополука
12.05.1997 г. Създаване и прехвърляне на ръководството на Катедрата по травматична хирургия съгласно NÖ KAG
Дори след поемането на KH в NÖ Landesklinkenholding, той остава ръководител на отдела до 31.07.2009 г.
От 2011 г. работи на свободна практика като специалист по травматологична хирургия - Joint Centre Baden
Фондация на Център за компетентност по съвместна хирургия към Wiener Privatklinik съвместно с унив.-проф. д-р Райнхард Вайнстабъл и унив.-доц. д-р Пол Щампфл